Fotoodmładzanie, terapia naczyniowa, terapia trądzikowa

Fotoodmładzanie

Skóra wraz z wiekiem traci jędrność, elastyczność i sprężystość. Jest to spowodowane zanikiem włókien kolagenowych. Aby zatrzymać ten proces (bez konieczności użycia skalpela) proponujemy Państwu zabieg z wykorzystaniem lasera sPTF+, który powoduje wzrost endogennego ciepła i aktywację fibroblastów odpowiadających za tworzenie kolagenu i elastyny w skórze. Dodatkowo laser wpływa na włókna białkowe, które za sprawą ciepła kurczą się i rozszerzają. W konsekwencji poprawia się mikrokrążenie tkanek, czyli ich dotlenienie i odżywienie. Efekty zewnętrzne fotoodmładzania to przede wszystkim: spłycenie zmarszczek i bruzd, wygładzenie skóry, zwężenie ujść mieszków włosowych (porów) oraz poprawa kolorytu skóry.

Ilość zabiegów:

Dla uzyskania najlepszych efektów, zaleca się wykonywanie serii 10 zabiegów w odstępach 14 dni.

Terapia likwidująca przebarwienia Przebarwienia to plamy lub plamkipigmentacyjne, widoczne gołym okiem, które charakteryzują się ciemniejszym kolorytem od otaczającej je zdrowej skóry. Bardzo często powstają przy udziale światła słonecznego i często są nagromadzeniem melaniny, czyli barwnika skóry produkowanego w odpowiedzi na promieniowanie ultrafioletowe. Czasem jednak zdarza się że przebarwienie może być wynikiem zwiększenia ilości komórek produkujących barwnik – melanocytów.

Przebarwienia występują zarówno na ciele jak i na twarzy a do najczęściej występujących przebarwień zaliczyć możemy: • przebarwienia posłoneczne • przebarwienia pozapalne (potrądzikowe) • piegi • plamy starcze • plamy wątrobowe • ostuda

Laser sPTF+ emituje łagodną wiązkę promieni, które przenikając przez skórę aż do mieszka włosowego są absorbowane przez melaninę (barwnik włosa). Pochłonięte w ten sposób światło zamienia się w energię cieplną. Skutkiem procesu jest rozpad cząsteczek pigmentu, których pozostałości zostają usunięte m.in. na drodze odnowy komórkowej skóry. Należy zaznaczyć, że przebarwienia ciemnieją w przeciągu kilku dnipo przeprowadzonym zabiegu. W kolejnych dniach rozpoczyna się proces łagodnego złuszczania naskórka i przebarwienia stają się jaśniejsze. Efekty terapii to przede wszystkim rozjaśnienie pigmentacji jak również tonizacja skóry.

Ilość zabiegów:
Ilość zabiegów jest uzależniona od charakteru przebarwienia, dlatego terapia jest dostosowana indywidualnie dla każdego klienta. Zaleca się wykonywanie serii 10 zabiegów w odstępach 2 tygodniowych.

Zabieg fotoodmładzania + terapia na przebarwienia (przed jak i po zabiegach)

Zabieg fotoodmładzania + terapia na przebarwienia (przed jak i po zabiegach)


Terapia naczyniowa

Rozszerzone naczynka to problem wielu kobiet oraz mężczyzn , który może pojawić się w każdym wieku. Na ich powstanie mają wpływ czynniki zewnętrzne jak również wrodzone tendencje. Zabieg z terapią naczyniową laser sPTF+ polega na wnikaniu w głąb skóry światła o specjalnie dobranym spektrum, które jest pochłaniane przez kolorowe struktury skóry, w tym m.in. przez hemoglobinę - czerwony barwnik zawarty w krwinkach czerwonych. Pochłonięte w ten sposób światło zamienia się w energię cieplną, powodującą podgrzanie naczyń krwionośnych, które ulegają zamknięciu na skutek uszkodzenia ich ścianek lub koagulacji. Proces ten jest wybiórczy i bezpieczny, ponieważ tkanka otaczająca naczynia oraz naskórek pozostaje nienaruszona. Efekty terapii to przede wszystkim usunięcie zaczerwienienia skóry i innych zmian naczyniowych, zwiększenie wytrzymałości i odporności skóry. Należy również podkreślić, że zniwelowanie zmian naczyniowych nie zawsze jest permanentne. W przypadku osób mających tendencję do zaburzeń krążenia, cierpiących na przewlekłą niewydolność żylną bądź też z pajączkami, należy liczyć się z odnawialnością tego typu defektów. Ilość zabiegów:
Ilość zabiegów jest uzależniona od charakteru zmian naczyniowych, dlatego terapia jest dostosowana indywidualnie dla każdego klienta. Zaleca się wykonywanie serii 10 zabiegów w odstępach 14 dniowych.

 


Terapia trądzikowa

Trądzik jest przewlekłą chorobą gruczołów łojowych, która charakteryzuje się występowaniem na skórze (twarzy, klatki piersiowej i/lub pleców) wykwitów o charakterze zapalnym (grudki, krosty, cysty), niezapalnym (zaskórniki otwarte i zamknięte) oraz wykwitów zejściowych (przebarwienia pozapalne, blizny). Do najczęstszych przyczyn powstawania trądziku należą m.in.: zwiększona produkcja łoju, reakcja zapalna i immunologiczna, zablokowanie aparatu włosowo-łojowego przez czop rogowy oraz kolonizacja przewodu wyprowadzającego przez bakterie Propionibacteriumacnes. Zabieg z terapią naczyniową laser sPTF+ polega na wnikaniu w głąb skóry światła o specjalnie dobranym spektrum, które jest pochłaniane przezporfiryny-produkt metabolizmu bakterii P.acnespochodzenia endogennego. W tym procesie porfiryny uwalniają monomorficzne aniony tlenowe, które skutecznie eliminują bakterie Propionibacteriumacnes- czynnik prozapalny trądziku pospolitego. Efekty terapii to przede wszystkim eliminacja trądziku, normalizacja wydzielania łoju. Dodatkowo działanie ciepła ma wpływ na uporządkowanie włókien kolagenowych, czego konsekwencją jest zmniejszenie blizn potrądzikowych, zwężenie ujść mieszków włosowych (porów) i wygładzenie skóry.
Ilość zabiegów:

Ilość zabiegów jest uzależniona od charakteru przebarwienia, dlatego terapia jest dostosowana indywidualnie dla każdego klienta. Zaleca się wykonywanie serii min. 10 zabiegów w odstępach7 dniowych w początkowej fazie.Po miesiącu leczenia zaleca się wykonywanie zabiegów w odstępach 14 dniowych.

Leczenie zmian trądzikowych ( przed jak i po zabiegach)

Leczenie zmian trądzikowych ( przed jak i po zabiegach)

Derma Clinic
Jana Kasprowicza 119 A
01-949 Warszawa

pon. - pt.
9:00 - 21:00
sob.
10:00 - 16:00