Cosmelan

COSMELAN - leczenie przebarwień skóry twarzy

Terapia Cosmelanem jest najlepszą i najskuteczniejszą metodą usuwania plam i przebarwień skóry różnego pochodzenia. (np. po słonecznych, hormonalnych i innych)

Ponadto zabieg zwęża ujścia mieszków, stymuluje odbudowę kolagenu, spłyca blizny potrądzikowe, redukuje wykwity trądzikowe co objawia się wybitną poprawą wyglądu skóry.

Mechanizm działania Cosmelanu polega na zahamowaniu enzymów odpowiedzialnych za przemianę barwnikową w skórze.

Procedura zabiegu składa się z 2 etapów:

  • w gabinecie lekarskim - po oczyszczeniu i odtłuszczeniu skóry lekarz nakłada maseczkę Cosmelan (w kolorze musztardy) na ok. 6-8 godzin
  • leczenie domowe - po tym czasie należy zmyć wodą maseczkę, a następnie przez okres ok. 2-3 mies. stosować krem leczniczy Cosmelan 2 wg zaleconego schematu. Przez pierwsze kilka dni skóra jest zaczerwieniona, piekąca i może obficie łuszczyć się. W tym czasie należy stosować nawilżanie skóry otrzymanym preparatek Hydravital K.

Najlepszy efekt usunięcia przebarwień widoczny jest po 30-60 dniach stosowania leczenia.

WAŻNE:

Terapia nie może zostać przerwana. Jeżeli leczenie zostanie przerwane mogą pojawić się ponownie przebarwienia i efekt może nie zostać osiągnięty.

Związane jest to z tym że Cosmelan przerywa jedynie proces pigmentacji a nie usuwa skłonności do powstawania przebarwień.

Zaleca się wizyty kontrolne przebiegu leczenia po 7, 20 i 30 dniach.

Derma Clinic
Jana Kasprowicza 119 A
01-949 Warszawa

pon. - pt.
9:00 - 21:00
sob.
10:00 - 16:00