Peelingi Medyczne


W naszej klinice pracujemy na peelingach medycznych marki: Medi Derma oraz firmy Enerpeel.


AZELAC PEEL

- Kwas azelainowy charakteryzuje się właściwościami sebo -regulującymi, normalizującymi proces keratynizacji, Posiada również właściwości bakteriostatyczne, hamujące rozmnażanie reaktywnych form tlenu oraz regulują pigmentację skóry.
Doskonały do leczenia trądziku różowatego, łuszczycy oraz zapalenia mieszków włosowych.


SALIPEEL LIC

- kwas salicylowy posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwświądowe, antyseptyczne, antybakteryjne. Głównym składnikiem tego peelingu jest kwas salicylowy, który należy do hydroksykwasów .
Mechanizm działania kwasu opiera się głównie na działaniu przeciwzaskórnikowym, przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym. Peeling salicylowy można stosować u pacjentów o wszystkich typach skóry, co jest jego główną zaletą.
Polecany do cery z trądzikiem zapalnym.


MANDELAC

- kwas migdałowy jest powszechnie stosowany do leczenia fotostarzenia , nieregularnej pigmentacji, trądziku zapalnego nie torbielowatego. Odpowiedni do skóry wrażliwej.

 • Duża zdolność przebudowy skóry.
 • Działanie rozjaśniające – Melasma , przebarwienia pozapalne i plamy posłoneczne ulegają złagodzeniu.
 • Działanie seboregulacyjne, przeciwdrobnoustrojowe, antybakteryjne –kontroluje i normalizuje ilość sebum przenikając do mieszka włosowego i redukuje populację bakterii P. acens, poprawiając wygląd skóry z zapalnymi krostkami, zaskórnikami, trądzikiem grudkowym, zapaleniem mieszków włosowych i trądzikiem różowatym.

MANDELAC C

- kwas migdałowy najsilniejszy z tej grupy kwasów. Wysokie stężenie kwasu migdałowego i kwasu cytrynowego oraz bardzo niskie pH powodują bardzo silne działanie anti - aging oraz przeciwdziałanie starzenia się skóry.
Częstotliwość i ilość zabiegów:
W zależności od potrzeb skóry. Zaleca się przeprowadzenie zabiegów co dwa tygodnie lub raz w miesiącu.


ENERPEEL PA

- peeling medyczny pirogronowy o stężeniu 50% jest idealnym peelingiem w leczeniu łojotoku, łojotoku z trądzikiem zaskórnikowym, rogowacenia słonecznego stopnia lekkiego, umiarkowanego fotostarzenia zwiotczenia skóry. Proponowany jest również dla skór w okresie wczesnego oraz późnego dojrzewania. Jest skuteczną terapią skóry trądzikowej.


RETISES CT- YELLOW PEEL

– peeling medyczny o wysokim stężeniu retinolu idealny w leczeniu oznak starzenia się skóry, usuwaniu przebarwień oraz rozstępów . Retinol jest retinoidem z którego powstaje kwas retinowy. Retinoidy są najlepsze w zmniejszaniu głębokości zmarszczek, rozjaśnieniu przebarwień wywołanych nadmierną ekspozycją na promienie UV. Skutecznie wyrównuje koloryt skóry.


FERULAC PEEL

- kwas ferulowy, dzięki właściwościom antyoksydacyjnym neutralizuje wolne rodniki oraz wzmacnia działanie witaminy C i E. Chroni skórę przed promieniowaniem UVA i UVB minimalizując uszkodzenia, które powoduje słońce w DNA komórkowym. Kontroluje aktywność tyrozynazy, rozjaśniając przebarwienia i zapobiega ich powstawaniu.


NOMELAN

oparte na preparatach stworzonych przez dr Gabriela Serrano - europejskiego lidera zabiegów złuszczających. Złożona procedura wykorzystuje wiele aktywnych substancji w kilku stężeniach, tak aby zabieg mógł być dopasowany do indywidualnych potrzeb danej skóry.
Wskazania –peelingi przeznaczone są szczególnie dla:

 • starzejącej się skóry
 • skóry ze zmarszczkami
 • skóry pozbawionej elastyczności
 • osób z przebarwieniami posłonecznych i związanymi z wiekiem
 • skóry szarej i pozbawionej blasku
 • skór o nierównomiernym kolorycie
 • Substancje aktywne wykorzystywane w zabiegu to:
 • TCA - kwas trójchlorooctowy, który wzmacnia i uelastycznia skórę
 • RETINOL - normalizuje rogowacenie naskórka i stymuluje kolagen w skórze
 • ALFA - HYDROKSY KWASY: GLIKOLOWY I MIGDAŁOWY:
 • reguluje pracę gruczołów łojowych
 • nawilżają i poprawiają spoistość skóry
 • KWAS SALICYLOWY - oczyszcza pory oraz ścieńcza warstwę rogową naskórka co gwarantuje w późniejszym czasie lepsze wchłanianie kremów
 • KWAS FITOWY, KWAS KOJOWY, ARBUTYNA - substancje rozjaśniające, hamują melanogenezę, ujednolicają koloryt skóry

NOMELAN CAFEICO
- peeling odmładzająco - rewitalizujący przeznaczony do skóry cienkiej i wrażliwej a także do odmładzania skóry twarzy i szyi


NOMELAN FORTE
- peeling odmładzająco - wygładzający przeznaczony do skóry grubej i łojotokowej, z przerostem naskórka i posłonecznym starzeniem skóry


NOMELAN CAFEICO DESPIGMENTANTE
- peeling odmładzająco - rozjaśniający - przeznaczony dla skóry z przebarwieniami posłonecznymi i związanymi z wiekiem, piegami, melasmą (ostudą)
Złuszczanie trwa mniej więcej od 3 do 7 dni

Derma Clinic Kosmetologia
Płatnicza 74
01-827 Warszawa

pon. - pt.
12:00 - 21:00
sob.
12:00 - 16:00